March 22, 2017

Hokejové play-out uzavrela olomoucká demolácie posledných Pardubíc

By admin

Olomouc na záver sezóny vyhrala štyri z piatich zápasov, útočník František Skladaný sa posledným víťazstvo podieľal troma bodmi za gól a dve asistencie. Pardubice si pred bojom o záchranu pripísali už siedmu prehru vonku za sebou.

Po vlažnom začiatku sa dostali v štvrtej minúte do vedenia domáci. Pardubice nechali v útočnej tretine pred bránkou voľného skladaného, ​​ktorého bekhendový pokus ešte Růžička vyrazil, ale proti opakované dorážke Mrázka už nemal šancu. O štyri minúty neskôr bolo zrovnané.Olomouc rovnako nedôsledne bránila, Trončinský mal čas Bet365 bonus nájsť voľného Hubáčka, ktorý zakončil do prázdnej bránky. ̈

V polovici úvodnej tretiny už domáci zase viedli. Roman Vlach vyhral vhadzovanie v útočnej tretine, k puku sa dostal Eberle a presnou strelou prekonal brankára. V 16. minúte Olomouc zvýšila a opäť pri tom bola prvá formácia domácich. Po Vlachove prihrávke zakončil Burian.

Druhá tretina začala v hre štyri na štyri, keď po vzájomnej potýčke z konca prvej časti sedeli na trestnej lavici Holec s Bártom.Kohúti skórovali po 59 sekundách, potom čo obrane pláchl Skladaný a bekhendovým blafákom upravil na 4: 1.

Hokejisti Olomouca po poslednom zápase sezóny.

Hostia znížili v 26. minúte, presilovku využil Nahodil. Vo 33. minúte zahodili obrovské príležitosti domáci Laš s Ondruska. Pardubice mohli skórovať v početnej prevahe pri Rašnerově vylúčení, ale Falter zlikvidoval Rolinkovo ​​ranu aj únik Jána Sýkoru.

Vo 43. minúte dali Hanáci piatu bránku. Po Holcová akcii sa medzi ružičkový betóny trafil Fořt. O minútu Unibet bonus neskôr už Olomouc viedla 6: 2, keď sa ranou pod hornú tyč trafil Kotala, ktorý v 17.extraligovom zápase oslávil premiérovú bránku.

V závere duelu tréner Olomouca Venera nasadil aj štvrtú útočnú trojicu Dominik Marek, Mačuha, Podlaha a domáce ešte zvýraznili výsledok. V 55. minúte sa presadil delovkou od modrej čiary Škurek a za 52 sekúnd dovŕšil výsledok bek Spurný. Pre neho to bol prvý gól v treťom dueli v najvyššej súťaži.